• Свеж
Женски римски нумерички линк моден часовник, сино злато

Женски римски нумерички линк моден часовник, сино злато

DEN 554.56
Стока
Достапно е за нарачката

Овој часовник од колекцијата Gournee е одличен додаток на секоја гардероба. Се одликува со тркалезен случај и обоен бирање со три декоративни субдиали кои се нефункционални и римски нумерички маркери на час. Нараквицата со метална врска користи затворач за распоредување на копчето за да го заврши дизајнот. Колекција на ournoureенски женски римски нумерички линк моден часовник, сина/злато : Случај : основен метал, круг. Caseback : Не'рѓосувачки челик, прилепување. Бирање : Сина, топла розова или сребрена метал. Рацете : луминисцентни стрели со сребрена или златна обврска. Маркери : Римски броеви и индекси на линијата. Поддели : 3 нефункционални декоративни субдиали со 24 часа, 30 минути и 60 секунди. Нараквица : Златни или сребрени метални врски. Клип : Распоредување на копчињата. Кристал : Минерал. Круна : Притиснете/повлечете. Движење : Јапонски кварц. Отпорност на вода : влага и прашина. Мерења на случаи : дебела 35,8 мм ширина x 35,8 мм долга x 11,15мм дебела. Мерења на нараквица : долга 17,75мм x 9,5 ".

Особините

Најдобрите понуди во категоријата