• Свеж
Замена на каталитички конвертор компатибилен со 1997 година- Понтијак Гранд ПРИ Алуминизирана порта за сензори за челични цевки низводно

Замена на каталитички конвертор компатибилен со 1997 година- Понтијак Гранд ПРИ Алуминизирана порта за сензори за челични цевки

DEN 2428.80
Стока
Достапно е за нарачката

Специфит на производи : Директен фиксација Продадена : Собрание на собрание : 46-државни правни (не може да се испорача до Ca, Co, NY или Me) Материјал за цевка : Алуминизирана челична цедимензии : 40 in. Севкупна должина тип : единечна (2-завртка заварена прирабница) Влезник Тип : Тип на интентлет : Тип : Тип на интентлет : Тип : Тип на вметнување Порти за сензори на сензори со единечна (заварена прирабница) на излез : 1 Сензор портоксиген Сензор за сензори Локација : низводно : N/TB6000/69005 NNINTERCHANGE Дел Број : 50322. Точно одговара за директна инсталација-неопходно сечење или заварување-и е трајно дизајнирано да ги исполни стандардите за емисии на ЕПА, испорачувајќи долготрајни, на крај сигурни перформанси. Феатурите не можат да се испорачуваат до Ca, Co, NY или ME адреси. Нивната големина и форма, каталитички конвертори може да наидат на мали козметички недостатоци за време на процесот на порибување и испорака. Нивната обложена во прав е дизајниран да додаде рок на траење и да ги минимизира гребнатините на површината, што може да се намали со текот на времето, како резултат на достигнати температури еднаш во употреба. Ниту една од овие козметички карактеристики не ја спречува функцијата или употребата на овој производ.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата