• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „во живо сиво срце“ платно уметност од Кели Ден

Трговска марка ликовна уметност „во живо сиво срце“ платно уметност од Кели Ден

DEN 447.84
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Кели Дејвибјект : Типографија Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот "во живо" во црно со сиво срце. Giclee (Jee-clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Денот на Кели Ден „Во живо сиво срце“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата