• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Сини цвеќиња на хавајска крпа“ платно уметност од Лорен Плат

Трговска марка ликовна уметност „Сини цвеќиња на хавајска крпа“ платно уметност од Лорен Плат

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Со карактеристично задоволство и разбирање, уметникот успева да ја фати lубовта на бокалот на летни рози или егзотичната сензуалност на тигарската крин. Оваа кора од кора од кора од цвеќиња е постојан извор на инспирација и предизвик, што се рефлектира во спонтаното ракување со бојата. По дипломирањето со диплома за БА почести во ликовна уметност, од Универзитетот во Лондон, Лорен се апсорбираше во целосна кариера Сликање живописни и возбудливи мртви животни композиции. Истакнати бои : сива, светло сина, тен, сина, бела, кафеава Лорен Плат е роден во Чешир во 1962 година. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Лорен Плат е роден во Чешир во 1962 година. - Сини цвеќиња во центарот на стаклена вазна. Предметот скоро секогаш вклучува цвеќиња во нивните многу разновидни форми, големини и светли бои. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. По дипломирањето со диплома за БА почести во ликовно уметничко сликарство, од Универзитетот во Лондон, Лорен се апсорбираше во полно работно време во кариерата сликајќи живописни и возбудливи сè уште животни композиции. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Нејзините слики имаат табели со изобилство цвеќиња, зрели плодови и елаборирани кинески садови и чаши во бои за пеење. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Лорен демонстрира голема моќ и доверба во нејзиното сликарство.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата