• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „морска храна Шанти чекор 02а“ платно уметност од Ен Таволети

Трговска марка ликовна уметност „морска храна Шанти чекор 02а“ платно уметност од Ен Таволети

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Ен Таволетисјубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има геометриски апстракт со сини и црвени форми на бело. Истакнати бои : бело, сино, црвено, светло сино, сиво, розово портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Геометриски апстракт со сини и црвени форми на бело.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата