• Свеж
Пит шеф Тексас ББК Бришење

Пит шеф Тексас ББК Бришење

DEN 128.64
Стока
Достапно е за нарачката

BBQ како вистински питмастер во Тексас со оваа голема и смела триење во стилот на Тексас. Чудо-слатка мешавина од кафеав шеќер, морска сол, лук, папрака и чад од хикори, Pit Boss® Texas BBQ Brq додава длабочина на сите ваши омилени јадења. Пробајте го на Brisket, свинско рамо, BBQ пилешко и многу повеќе. Пит шеф Тексас BBQ Бришење кафеав шеќер, папрака, Хикори. Сувите трие се крал во Тексас. Оваа слатка и чадлива мешавина ќе додаде вкус голем како Тексас на сите ваши јадења . бесплатно глутен, бесплатно, без вештачки бои или конзерванси. Пат месо суво пред да нанесете зачини. Цврсто тријте ја секоја страна од месо со зачинување, а потоа оставете да се одмори 15 минути пред готвењето.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата