• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Пинокио“ платно уметност од Кристијан acksексон, црн мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Пинокио“ платно уметност од Кристијан acksексон, црн мат, црна рамка

DEN 253.76
Стока
Достапно е за нарачката

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Пинокио“ платно уметност од Кристијан acksексон, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Кристијан acksексон. Тема : Детска уметност. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено за виси, Matted Rramed Art Piece има едноставна графичка илустрација на бајката „Pinocchio“. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата