• Свеж
Примарно злато Карат жолто злато 8x овален перидот и дијамантски прстен

Примарно злато Карат жолто злато 8x овален перидот и дијамантски прстен

DEN 1680.00
Стока
Достапно е за нарачката

Одликувајќи се со зачудувачки 8x6mm овален скапоцен камен на перидот, заедно со трио на SI2/SI3 јасност пенливи кружни дијамантски акцентирани страни, овој прстен сигурно ќе додаде допир на софистицираност и сјај на вашиот изглед. Изработено од 14 karat жолто злато Овој прстен е достапен во големина на прстите 7. Gemемстон тежи 1,30 cttw.metal Тежина : 4,70 грамсјевали Тип : Фининг Стил : Gemstone and Diamond Ringgend Големина : 7 Gemstone Детали : Тип : Peridot Birthstone месец : August Color : Greencut : Face Ted Shape : Ovalsize : 8mm x 6 Mmweight : 1,3 Cttwquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : Clarity : Si2/Si3 Color : G-Ibirthston : 0.09 CTTWQUANTITY : 6 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат жолто злато, скапоцен камен, дијамант.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата