• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „патување 87“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „патување 87“ платно уметност од фенер Прес

DEN 704.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатив : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колаж со фрази што имаат врска со популарни атракции на Филаделфија низ целата област. ГИЦЕЛЕ (ЈЕЕ-КЛЕЈ) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Патување 87“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата