• Свеж
Еластичноста на еластичноста ја рафинира чистата розова кал за маска 2. мл

Еластичноста на еластичноста ја рафинира чистата розова кал за маска 2. мл

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

За овој производ рафинирање на маска за миење со каолин што чисти, рафинира и апсорбира вишок масло. Насока за употреба по чистење, нанесете на кожата без вода и раширете ја рамномерно во текот на целото лице избегнувајќи ги очите и устата. По 10-15 минути, нежно исплакнете со топла вода. Во зависност од состојбата на вашата кожа, можете да ги користите другите глини во боја на Yeon за секој регион на лицето или да ги мешате заедно. Каолин Клеј (Пинк) е моќен, но нежен чистач што ги отстранува нечистотиите од кожата. Суштинските минерали ги надополнуваат изгубените хранливи материи, ја зајакнуваат кожата и измазнуваат фини линии што даваат освежен и зрачен изглед.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата