• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „песок“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „песок“ платно уметност од фенер Прес

DEN 4368.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Lantern Press Subject : Сè уште начин на живот : Наутички прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има камења што се наоѓаат на плажа во форма на срце на врвот на песокот. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Песок“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата