• Свеж
Примарно злато Карат бело злато 6x овално розово турмалин и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овално розово турмалин и дијамантски прстен

DEN 8171.52
Стока
Достапно е за нарачката

Зачудувачки 6x4mm овални розови турмалини и пенливи VS2/SI1, дијаманти со јасен овој прстен е сигурен дека ќе додадете дополнителен допир на глам на прстот. Достапно во големината на прстот 5, овој 14 карат бело злато свиток во форма на бајпас прстен е само совршен. Gemstone weighs 0.26 cttw.Metal Weight : 2.03 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Gemstone and Diamond Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 2mm Ring Size : 5 Gemstone Details : Type : Tourmaline Birthstone Month : October Color : Pink Cut : Faceted Shape : Oval Size : 6mm x 4mm Weight : 0.26 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : VS2/SI1 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.5mm Weight : 0.06 cttw Quantity : 4 Jewelry Setting : Prong Your item arrives in a complimentary green gift кутија со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата