• Свеж
Кафето На Пит Биг Бенг К-Шолја Мешунки За Кафе, Премиум Средно Печење, Arбика, Гроф, Капсули Со Една Порција Компатибилни Со Кеуриг

Кафето На Пит Биг Бенг К-Шолја Мешунки За Кафе, Премиум Средно Печење, Arбика, Гроф, Капсули Со Една Порција Компатибилни

DEN 511.68
Стока
Достапно е за нарачката

Некои го опишаа Алфред Пит Како "големата експлозија" на занаетчиското кафе-оној што го започна сето тоа. Кога основал продавница во Беркли уште во 1966 година, ги трансформирал Очекувањата На Америка за длабочината, телото и вкусот во нашите чаши. И таа потрага по величина никогаш не stopped.In 2016 го почитувавме неговото наследство со тоа што направивме храбар чекор напред. Како и пионерските темни печења на Г-Дин Пит, нашата мешавина со средно печење со потпис го проширува хоризонтот на тоа што може да биде кафето : живописно, со полн вкус, смело оригинално и печено до совршенство со средно тело.Ако го сакате единствениот вкус На Мајорот Дикасон,ќе најдете сроден дух во биг Бенг. Оваа мешавина е изработена од некои од истите премиум кафиња, Како Оние На Мајорот Дикасон, но со пресврт, благодарение на небесниот, Ароматичен цитрус На Етиопскиот Супер Природен. Тоа е совршено кафе во чест на човекот кој сѐ уште не инспирира секој ден. Содржи Една (1) Кутија од 48 Мешунки Од Средно Печено Кафе Кеуриг К-Шолја На Пит-100% Кафе Coffeeбика. Вкус и Печење : Средно Печење. Нашето најомилено средно печење. Измазнете со избалансирано богатство. Некои го опишаа Алфред Пит Како "големата експлозија" на занаетчиското кафе-оној што го започна сето тоа. Методи на подготовка : единечен сервис На Пит, Мешунките Од К-Чаши се компатибилни со сите Пивари На Кеуриг К-Куп. Рециклирање : Мешунките Од К-Чашата На Пит се целосно рециклирани-лупат, компостираат или фрлаат основа и рециклираат. Проверете локално, не рециклирано во многу заедници. Извори Со Влијание : кафето што го купувате може да влијае на благосостојбата на луѓето и планетата. Пит е активно ангажиран во возење позитивно влијание во заедниците каде што се одгледуваат нашите кафиња.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата