• Свеж
A1HC органски памук опремени чаршафи дополнителен длабок џеб отпорен на мека бујна ткаенина, сет од 4

A1HC органски памук опремени чаршафи дополнителен длабок џеб отпорен на мека бујна ткаенина, сет од 4

DEN 383.52
Стока
Достапно е за нарачката

Нашиот ултра-мек, 100% долг органски памук вграден лист ја прави совршената основа за вашиот најдобар ноќен сон. Нашите опремени чаршафи имаат џеб длабок од 17 инчи и еластични низ целиот пат, нашите опремени чаршафи се сместуваат дури и највисоки душеци. Нашите чаршафи се отпорни на брчки за лесна грижа. 100% органски памук овластен GOTS-Највисока сертификација во органско земјоделство и производство на памук значи дека овие чаршафи биле направени без хемикалии што ја наведуваат кожата или токсични бои кои се наоѓаат во конвенционален памук. Ткаенина Оваа чиста е најдобрата работа што треба да ја имате веднаш до вашата кожа, додека спиете . Долг памук на главни производи - нашите чаршафи се направени со највисок квалитет на органски памучни предива што се достапни. Должината на памучно влакно, кажува многу за квалитетот на памукот; Ние го користиме најдолгиот главен дел достапен во органски памук . 300 TC фин памук - пофина конецот, помазна, полесна и помека како резултат на ткаенината. Со користење на памук со еден, долг намен, ние сме во состојба да ги конструираме овие листови со употреба на само 60 и 80 теми за броење на предиво, најубаво достапно за постелнина за памук . Универзално вклопување-се вклопуваат душеци до 17 "длабочина; опремена со двојни листови ( 39 "широк x 75" долг x 17 "); Целосен вграден лист (54 "широк x 75" долг x 17 "); вграден лист на кралицата (60" широк x 80 "долг x 17"); Кралот вграден лист (78 "широк x 80" долг x 17 ") . Лесна нега и отпорна на брчки - Машината што може да се пее, се суши брзо на суво. Дизајнирано да ги надмине сите други комплети на листови, ултра -меки 100% органски памучни чаршафи се отпорни на брчки за лесна грижа.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата