• Свеж
Bioncular Firefield LM

Bioncular Firefield LM

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Земете ја убавината на природниот свет или доживејте ја акцијата од безбедно растојание со двогледот на покривот Prism на Firefield LM 10 x 42. Донесете ја вашата цел и акцијата поблиску од кога било. Овие двогледи на лов имаат мулти-обложени леќи за остра, квалитетна слика што ќе ја задржи вашата цел на повидок. Ергономскиот дизајн е лесен за да можете да ги имате со вас кога сте надвор на терен или на пат. Овие идеални двогледи за гледање птици ја приближуваат убавината на природата без да ја исплашат целта. Вие нема да пропуштите ниту една акција со овие цврсти и сигурни повеќенаменски двогледи. Firefield LM 10 x 42 двогледи : целосно мулти-обложени леќи. Оптика на покривот-призма. Ергономски дизајнирани двогледи за лов. Лесен. Ограничена 3-годишна гаранција. Модел# FF12002.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата