• Свеж
Избрани Големина Топката Точка Челик Машина За Шиење Игли

Избрани Големина Топката Точка Челик Машина За Шиење Игли

DEN 199.68
Стока
Достапно е за нарачката

Пакетот ОД 5 Игли За Машина За Шиење Со Топка Со Пејачка Ви овозможува да изведувате повеќе стандардни проекти за шиење на плетени ткаенини. Иглите со топчести точки најдобро се користат на плетени ткаенини. Машинските игли се кодирани во боја според нивните големини, кои вклучуваат : 3 зелена големина 70/10 најдобро се користи за проегирни/лесни ткаенини и 2 портокалови димензии 80/12 за употреба на лесни ткаенини. Комплетот за игла доаѓа во пластичен сад лесен за чување со големини означени на капакот за лесна локација и замена. Иглите НА машината ЗА шиење НА ПЕЈАЧОТ може да се користат НА ПЕЈАЧОТ, Брат, Кенмор, Бернина, Јаном, Јуки и други квалитетни домашни машини за шиење. Домашните машини игли не се компатибилни со машините за шиење во индустријата. Сет од 5 игли за машина за шиење со топчести точки што содржат три игли со големина 80/12 и две игли со големина 70/10. Иглите со топчести точки се дизајнирани да се лизгаат помеѓу конците на плетените ткаенини за да се избегне пробивање на материјалот и нивно оштетување со финти. Лесен систем за кодови во боја за да помогне да се идентификуваат типот и големината на иглата; Зелената, големина 10 е одлична за проегирни/лесни ткаенини, а портокаловата големина 12 е одлична само за лесни ткаенини. Изработени од висококвалитетен ладно фалсификуван челик. Спречува кршење на иглата, прескокнати шевови. Поголемо иглено око за лесно навојување и глави на игли во форма на т за лесно вметнување во машината за шиење. Компатибилен со сите квалитетни домашни машини за шиење за домаќинство, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на брендовите СИНГЕР, Брат, Кенмор, Јаном, Јуки и Бернина. Вклучува транспарентен компактен случај за лесно патување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата