• Свеж
Евелин И Зои Модерна Современа 7 Широк Мат Црн Месинг Полу Флеш Монтирање

Евелин И Зои Модерна Современа 7 Широк Мат Црн Месинг Полу Флеш Монтирање

DEN 3155.20
Стока
Достапно е за нарачката

Спарувајќи модерна крошна со ретро-инспирирана нијанса во облик на скапоцен камен, оваа полу-рамна таванска светлина создава класичен изглед во вашиот влез, ходник или трпезарија. Полу-затворената стаклена сенка ја прикажува сијалицата по ваш избор – пробајте Сијалица Едисон Во Стилот На Гроздобер За повратна атмосфера без напор. Достапно во различни трендовски завршетоци и бои во сенка, овој уред може да се вклопи или да се истакне во многу стилови на декор и шеми на бои. Модерен и современ дизајн за вашиот влез, фоаје или кујна. Рачно изработени мат црни и месинг завршетоци се нанесуваат на металната основа. Во комбинација со проѕирна стаклена сенка во форма на скапоцен камен. Оценето за ЕДНА сијалица СО БЛЕСКАВО СВЕТЛО ОД 60 W; СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД 9 W, флуоресцентна сијалица ОД 13 W (CFL) или ЛЕД сијалица со САМО баласт 9 W. Е26-база сијалица. Сијалицата не е вклучена. Компатибилен со постојните прекинувачи за затемнување и светилки (не е вклучен). Исчистете со мека, сува крпа; нема груби хемикалии или абразивни материјали за чистење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата