• Свеж
Сензор ЗА движење ПРЕДВОДЕНА Од Поплава Светлина, Самрак ДО Зори ПРЕДВОДЕНА Од Безбедносно Светло, Прилагодливи Двојни Глави, Ул Наведени, Топло Бело, Бело

Сензор ЗА движење ПРЕДВОДЕНА Од Поплава Светлина, Самрак ДО Зори ПРЕДВОДЕНА Од Безбедносно Светло, Прилагодливи Двојни Глави,

DEN 959.84
Стока
Достапно е за нарачката

4 Ново Дизајнирани Режими На Работа Режим На Тестирање : Автоматско вклучување кога ќе се открие движење и автоматско исклучување 5 секунди подоцна, без движење дали дење или ноќе. Автоматски Режим (за ноќно работење) : Автоматско вклучување кога ќе се открие движење и автоматско исклучување по 10 секунди до 5 минути (прилагодливо) кога не е откриено понатамошно движење. Режим самрак До Зори : светлото автоматски се вклучува кога ќе дојде самракот и се исклучува кога ќе дојде зората. Рачен Режим На Отфрлање : во текот на ноќта или под автоматски режим, по 8 часа постојано осветлување или зори, светлото автоматски се враќа во Автоматски Режим. Специјални Карактеристики -180° широк агол на сензори и максимален опсег на откривање од 60 стапки. Ви носи одлично решение за осветлување. - Сите околу ротирачки светлосни глави и сензор за движење целосно ги задоволуваат вашите барања за осветлување. -2 дополнителни светли глави ЗА светло, вкупно 1400 литри високо ниво на осветленост, додаваат дополнителна безбедност на вашиот имот. Гаранција овој производ доаѓа со 3-годишна гаранција за вашите права и придобивки како клиент, гарантирано задоволство. Спецификации : Моќност : 20w Напон : 120v Еквивалент : 2*60 W Прозрачен флукс : 1400 LM CRI>80 Животен Век : 50,000 hrs агол На Откривање : 180° опсег На Откривање : максимум 60ft време поставување : 10sec - 5min CCT : 3000k топла Бела работна температура : -4°F-104°F Водоотпорен рејтинг : Влажна локација 4 режими на осветлување : Режим На тестирање/Автоматско/Самрак До ЗОРИ/Рачно премостување. 180° широк агол на сензори и максимално растојание за откривање 60 стапки. Солиден алуминиум за леење, ИП65 водоотпорен. 3-годишна гаранција и животен век од 50.000 часа. Енергетска Ѕвезда и УЛ сертификација.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата