• Свеж
Нурисон Каприц Боемска Еклектична Морнарица Слонова коска 5 ' тркалезна Површина Килим

Нурисон Каприц Боемска Еклектична Морнарица Слонова коска 5 ' тркалезна Површина Килим

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Во вистински боемски стил, Колекцијата На Каприци може да се пофали со еклектична мешавина од племенски инспирирани, геометриски и класични цветни мотиви. Намерно потресените гроздобер патини во неутрални палети од моментот го прават Секој Килим За Собирање Каприци разноврсна основа за секој стил на декор. Овие стручно изработени теписи со низок профил се машина изработена од мек полиестер за беспрекорно вклопување во вашата дневна соба, спална соба, трпезарија или домашна канцеларија. Основата за простор за живеење сличен На Зен започнува со овој тепих од областа бохо од Колекцијата Каприци. Намерно потресените геометриски обрасци во морнарицата, слоновата коска и сивата вткаена на база на неутрална слонова коска создаваат топло и привлечно чувство во вашата дневна соба, спална соба, трпезарија или домашна канцеларија. Овој дизајн инспириран од глобално ниво е машина изработена од полиестер со низок профил, лесен за чистење. Тепих од боемска област со геометриски мотиви инспирирани од глобално ниво. Морнарицата, слонова коска и сивата палета создаваат топол и привлечен ефект. Машина изработена од полиестерски влакна со низок профил, дебели 0,25 инчи. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата