• Свеж
S Премиум Кертриџ Филтер За Моторно Масло За Синтетичко Масло Одговара На Mazda 2.3 L 2004-2009, 2.3 L 2003-2008, 2.5 L 2009-2012, 2.3 L 2006-2010, CX-2.3 L 2007-2009

S Премиум Кертриџ Филтер За Моторно Масло За Синтетичко Масло Одговара На Mazda 2.3 L 2004-2009, 2.3 L 2003-2008, 2.5 L 2009-2012,

DEN 199.52
Стока
Достапно е за нарачката

Екогард синтетички+ филтри за масло имаат цврсти челични крајни капачиња, силиконски анти одвод назад, централна цевка со двојни флејти и синтетички мешани медиуми за високи перформанси и долг век на траење. Трае до 10.000 милји помеѓу промените на маслото - екогард синтетички+ филтри за масло нудат 2 ПАТИ капацитет за филтрирање во споредба со конвенционалните филтри за масло. ЕКОГАРД С5505 КОМПАТИБИЛЕН со : . Форд Бегство 2.3 Л ХИБРИД 2005-2008. Форд Фузија 2.3 Л 2006-2009. Мазда 3 2.3 Л 2004-2009. Мазда 5 2.3 Л 2006-2010. Мазда 6 2.3 Л 2003-2008. Мазда 6 2.5 Л 2009-2012. Мазда ЦХ-7 2.3 Л 2007-2009. Мазда Почит 2.5 Л ХИБРИД 2009-2010. Меркур Маринер 2.3 Л ХИБРИД 2006-2008. Меркур Милан 2.3 Л 2006-2009 КОМПАТИБИЛЕН Со Мазда 3 2.3 Л 2004-2009, 6 2.3 Л 2003-2008, 6 2.5 Л 2009-2012, 5 2.3 Л 2006-2010, ЦХ-7 2.3 Л 2007-2009, Почит 2.5 Л ХИБРИД 2009-2010 Форд фузија 2.3 Л 2006-2009, БЕГСТВО 2.3 Л Хибрид 2005-2008 Меркур Милан 2.3 Л 2006-2009. ЗАМЕНУВА FRAM TG9641, Mazda L321-14-302, WIX 57203 XP. ОПТИМИЗИРАН ЗА ФИЛТРИРАЊЕ НА СИНТЕТИЧКИ МАСЛА. Дизајниран да ги одржува перформансите за подолгите интервали за промена на маслото на моторите на возилата користејќи синтетичко масло.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата