• Свеж
Склопување на линија-Црево За Притисок На Серво Волан

Склопување на линија-Црево За Притисок На Серво Волан

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Склопување На Линија За Притисок НА Серво Волан, Дизајниран За патнички автомобили и лесни камиони. Општите упатства се преполни со секое склопување. Црева и фитинзи се исто така достапни за прилагодени средни и тешки апликации за камиони, Доаѓа во комплет со фабрички инсталирани, претходно свиткани крајни фитинзи со цинк-дихромат, загради, порти за сензори, обвивка, чаури И Громови Склопување На Каркестата Линија-приклучоците за Прекинувач За Притисок на Серво Воланот со HP овозможуваат повторно инсталирање на сензори за притисок НА OE. Цевките обложени со цинк штитат од ' рѓа и корозија. Јазичињата за заклучување на крајот на бенџо спречуваат олабавување на крајот на цревото. Мониста со двојна брава со крај на бодликава цевка обезбедува супериорен интегритет на цревото/спојката. Цевките за топлина/абразија ги штитат виталните области. Ограничувачот помага во апсорпција на вибрациите и намалување на бучавата. Подвижен држач за монтирање за лесна, безбедна инсталација. Сребрениот штитник за топлина го штити цревото во области со висока топлина. Оригинални стилски фитинзи, не се потребни адаптери. Замена за директно вклопување за правилно вклопување секој пат. Пред-свиткана цинк-дихромат обложени крајот фитинзи. Ги надминува барањата за изведба На SAE J2050. Пакување : Поединечно вреќи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата