• Свеж
Аква Џо Неуништлив Џамбо Метална База Осцилирачки Прскалки, 4, Квадратни. фт. Ма Покриеност

Аква Џо Неуништлив Џамбо Метална База Осцилирачки Прскалки, 4, Квадратни. фт. Ма Покриеност

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

ВОДЕТЕ ГО ВАШИОТ ПАТ! Чувајте ја вашата трева зелена и тревник бујна со Неуништливата Метална Основа SJI-OMS20 Осцилирачка Прскалка од АКВА ЕО. Со целосно прилагодливите модели на покривање НА АКВА ЏО, ќе ја имате потребната контрола за да му завидувате на вашиот дом на целото соседство. Само лизгајте и изберете ги поставките за опсег за да стигнете до секој агол од вашиот двор – од најмалата парцела до најголемиот тревник! 20-те цврсти, пластични млазници обезбедуваат рамномерен проток на вода и прецизно распрснување — до 4.400 квадратни стапки — додека турбо погонскиот мотор на вода обезбедува оптимална покриеност. И екстра долгата, неуништлива метална основа обезбедува зголемена стабилност и издржливост за тешка надворешна употреба, плус издржливите, метални фитинзи НА АКВА ЕО обезбедуваат безбедна врска отпорна на истекување со вашето стандардно градинарско црево. И вградената алатка за чистење брзо ги чисти сабо за да ви помогне да ги одржувате млазниците чисти за континуирано, сигурно работење, сезона по сезона. Кога станува збор за наводнување, не запирајте го протокот — Оди со џо®! SJI-OMS20 Неуништлива Метална База Осцилирачки Прскалки од aqua jo®. ДОБИЈТЕ ОПРЕМЕН®. Целосно прилагодливите обрасци на покривање ви овозможуваат да изберете како ќе го наводнувате вашиот двор. Контролата на опсегот опфаќа до 4400 квадратни метри. фт. за најмалиот дел до најголемиот тревник. 20 пластични, отпорни на затнување млазници обезбедуваат оптимален проток за конзистентно наводнување. Неуништливата метална основа се спротивставува на кршење, пукање и свиткување. Врските отпорни на истекување одговараат на стандардно градинарско црево. Максимален притисок : 120 ПСИ. Растојание за прскање макс : 70 стапки. Лесен-само 1,8 килограми.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата