• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер крстарење Јас Платно Уметност Од Непознат

Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер крстарење Јас Платно Уметност Од Непознат

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Непознат Предмет : Стил На Живот : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има голем брод за крстарење во центарот на рамката. Истакнати Бои : Тен, Бела, Сива, Светло Сина, Сина Светска Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. голем брод за крстарење во центарот на рамката.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата