• Свеж
Карсон Делоса ЦД-120558-Ученички Стил Виножита И Сонца Исечоци од 3

Карсон Делоса ЦД-120558-Ученички Стил Виножита И Сонца Исечоци од 3

DEN 1119.84
Стока
Достапно е за нарачката

Подобрете ја вашата средина за учење со разноврсни исечоци. Украсете која било област од вашата училница Со здраво сонце Виножита И Сонца шарени исечоци®. Секое пакување ги вклучува овие 36 парчиња : 18 виножита (6,7 " х 3") и 18 сонца (5,2" х 5,24"). Продадени како 3 пакувања за вкупно 108 исечоци. Исечоците може да се користат за подобрување на дисплеите, играње игри и многу повеќе. Печатени на издржливи картони, овие исечоци се идеални за употреба како ознаки за биро, ознаки за кабини и многу повеќе. Колекцијата Здраво Сонце содржи убави бои, забавни дезени и допир на сонце што ќе ја направат вашата училница рај на среќата. Осигурајте се да ја видите координирање здраво сонце производи да се создаде кохезивна училница тема. Линијата на трендовски додатоци во училницата на Стилот на ученичка помага да се отстранат претпоставките од стајлингот и управувањето со дизајнот на училницата. Секоја колекција, дизајнирана Од Мелани Ралбаски, нуди изглед со потпис што ќе ги трансформира празните простори во извонредни простори во кои ќе уживаат учениците. Разновидноста на опции за декор во колекцијата schoolgirl Style que овозможува секој да дизајнира и украсува училници што инспирираат учење и радост!Клучни Карактеристики : Јас : Одлично За акцентирање на огласни табли, врати и дескии : Издржливи и еднократно : Измешајте И совпаѓајте со координирачки производи : Веселите бои ги прават овие совршени за украсување ѕидови, огласни табли, врати и клупи Совршени За украсување ѕидови, огласни табли, врати и клупи. Одлично за работни задачи, етикети и награди. Измешајте и совпаѓајте со координативни производи во истата тема. Издржлив и еднократно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата