• Свеж
Жица Tek EasySet Крт Подземни Елиминатор Стапица

Жица Tek EasySet Крт Подземни Елиминатор Стапица

DEN 1.67
Стока
Достапно е за нарачката

Корисно за безбедна и ефикасна контрола на Крт!Карактеристики на клучниот производ движењето за зачекорување На Стапалото за безбедно поставување на стапицата под земја произведено во ги отстранува претпоставките од заробувањето и елиминирањето на бенките од вашиот тревник, дворот и градината ја елиминира употребата на отрови или хемикалии и е ефикасен за сите видови бенки ширум светот само уредот за заробување крт што може да се постави во тунелот за крт без никакво копање безбеден за употреба Прифатен За употреба во органски фарми, ранчови и расадници едноставно лоцирајте го тунелот за Крт (гребен) и цврсто вметнете ги затворените вилици во центарот на тунелот додека основата на лесно поставената стапица за елиминатор на крт не се израмни на земја. Потоа стапнете директно надолу на рачката за поставување за да ја поставите стапицата и механизмот за активирање. Стапицата сега е поставена. Додека кртот патува низ Тунелот, тој ќе го притисне срушениот дел од тунелот каде што е поставена Стапицата За Елиминатор На Крт, предизвикувајќи ја стапицата и веднаш ќе ја исполни нивната смрт! Лесно за поставување, само притиснете надолу со ногата - ги одржува прстите безбедни. Нема потреба од мамка. 11-3/4"Ч, 3 фунти.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата