• Свеж
Parvez Taj Сини чадори прстени Сликарство печатење на бело дрво

Parvez Taj Сини чадори прстени Сликарство печатење на бело дрво

DEN 102.08
Стока
Достапно е за нарачката

Парвез Таџ е уметник роден во Канада поврзан со пионерски УВ -излечени мастила како ликовен медиум. Неговите оригинални, иновативни, безвременски уметнички дела се создаваат со комбинирање на колагирани апстрактни слики и фотографии со мешани медиуми како што се дрво, алуминиум и платно. Уметноста е инспирирана од луѓе, места и работи и делува како наратив за сопствената естетика кон светот, општеството и самиот тој. Од 2003 г. На крајот на краиштата, целта на Парвез е да ја направи неговата уметност прифатлив луксуз, нешто со што сте супер горди да живеете, продолжување на вашата уникатна приказна за дизајн. ПАРВЕЗ ТАЈ „Сини чадори прстени“ Сликање на печатење на бело дрво : ликовна уметност УВ мастило печатење на бело дрво од Парвез Таџ. Парчињата од дрво се избрани со фини занаетчии за печатење. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата