• Свеж
Империјал скапоцен камен 10К жолта златна круша исечена рубин 1 10ct два дијамантски ореочки женски прстен

Империјал скапоцен камен 10К жолта златна круша исечена рубин 1 10ct два дијамантски ореочки женски прстен

DEN 3359.84
Стока
Достапно е за нарачката

Изработено во 10к жолто злато Овој прстен прикажува круша од 5х3 мм, исечен на рубин скапоцен камен, поставен на измет во центарот. Рамка во форма на круша од тркалезни дијаманти го обвиткува центарот на камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти ја украсува Шанк. Завршено на светло полиран сјај, овој ринг -ринг -ринг за жени за жени е сигурно дека е вреден додаток што жените би сакале да го имаат во нејзината колекција. Природна рубин со заситеност на длабока црвена боја . Круша исечена рубин мерка 5x3 mm. Цврсто поставување на жолто злато 10к со природен акцент на дијамант од 1/10ct TDW.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата