• Свеж
Менс црна и сина волфрамска жлебна удобност одговара на свадбениот бенд - машки прстен

Менс црна и сина волфрамска жлебна удобност одговара на свадбениот бенд - машки прстен

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Изберете удобност и стил со овој машки бенд во волфрам со црна јонска позлатена и единечна жлебна лента во кобалт сина боја. Овој прстен со тешки 8 мм доаѓа во едноставна структура со заоблени рабови и може да се носи со која било облека. Дизајнот за удобност овозможува целодневно носење, може да биде за мода или како долготраен венчален прстен. Машкиот накит за алтернативни метали неодамна се прошири за да ги вклучи алтернативните метали волфрам, не'рѓосувачки челик, кобалт, титаниум и танталум. Овие современи метали се поприфатливи и потрајни од традиционалното злато и сребро и имаат низа карактеристики за да одговараат на личен вкус. Излегувајќи се од конвенционалниот накит, алтернативните метали ја охрабруваат индивидуалноста на потрошувачите и обезбедуваат добри опции за секој животен стил. Тунфрам карбид Тунфрам карбид ја добива популарноста како алтернативен метал за накит заради неговата екстремна цврстина и издржливост. Со својата индустриска и ултра-маскуланска привлечност, волфрам карбид е одличен избор за мажите кои бараат современи стилови на ефтин буџет. Накитот во волфрам има голема вредност за парите бидејќи е ефтин, во споредба со скапоцените метали како злато и сребро, но има начин поголема сила, издржливост и долгорочна функционалност. Тунфрам карбид најчесто се гледа во модерните машки свадбени прстени и нараквици. Се наоѓа бујно и големо на нечии прсти или зглобови и е отпорна на гребење и отпорна на подароци . Идејата за подароци претставува безвременски прстен, нараквица или ѓердан во секоја пригода. Подгответе ги вашите подароци за роденден, годишнина, свадба, дипломирање и празници, како што се Денот на вineубените, Денот на мајката, Денот на таткото, Денот на благодарноста и пријателите и празниците за Божиќ и декември. Подароците со само затоа што денес се тренд . Грижа избришете со мека крпа за чистење. Не изложувајте на хемикалии во домаќинството. Избегнувајте контакт со други метали и скапоцени камења за да спречите гребење . Безбедносен алтернативен метал и скапоцен метал накит можат безбедно да се отстранат со вистинските алатки за време на итни ситуации. Ве молиме контактирајте со вашата локална болница или противпожарна служба во случај на вонредни состојби.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата