• Свеж
Ресурси за учење сет за сортирање на виножито за деца на возраст од 3+ убави моторни вештини и играчки за препознавање на боја

Ресурси за учење сет за сортирање на виножито за деца на возраст од 3+ убави моторни вештини и играчки за препознавање на боја

DEN 319.84
Стока
Достапно е за нарачката

Овие вештини за сортирање на виножитото вредат повеќе од тенџере со злато! Децата откриваат спектар на вештини за сортирање, моделирање и рано додавање додека го истражуваат чудесниот свет на сетот за сортирање на виножитото, играчка за учење на дете од ресурси за учење. Оваа ангажирачка играчка за мали деца, забавна лента во форма на виножито со 30 бројачи во 5 форми и 6 бои-има сонце, starsвезди, облаци, месечини и завртки за молња! Користејќи ги специјално дизајнираните фини моторни јазици, децата можат да грабнат и да сортираат за сите видови на забавни вештини за забавни деца, учат виножито на сортирање, моделирање и рано додавање вештини со овој живописен сет на активност! “. Сила и координација!. Одлично за соло сортирање и појавување на игра! Уште 3 години градат основни предучилишни вештини!

Особините

Најдобрите понуди во категоријата