• Свеж
Империјал 1 20CT TDW Diamond Cat Pendant Neclace во 10K розово злато

Империјал 1 20CT TDW Diamond Cat Pendant Neclace во 10K розово злато

DEN 7999.84
Стока
Достапно е за нарачката

Покажете ја вашата loveубов кон мачките со овој пенлив ѓердан од приврзок за мачки со дијаманти. Изработено во злато од роза од 10 килограми, приврзокот покажува отворена фигурина на мачка, со единечна тркалезна дијамантска рамка поставена на вратот. Сјајни со тркалезен дијамант во вкупна вредност од 1/20 CT TDW и заврши на светла полирана сјај, овој приврзок за дијаманти се суспендира по 18-инчен ланец на јаже што се обезбедува со затворач на прстенот. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 1/20 Ct.T.W. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : Безел. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата