• Свеж
Знајте Ја Или Разнесете Ја Играта

Знајте Ја Или Разнесете Ја Играта

DEN 240.00
Стока
Достапно е за нарачката

Во Знајте го Или Разнесете го, тимовите ќе го тестираат своето знаење за забавни факти како 3 основни бои, 5 сетила или 8 ирваси на Дедо Мраз. Најдобриот дел е што играчите не мора да го знаат сето тоа! За секој круг, капитенот на тимот ја избира наредбата дека соиграчите ќе одговорат. Ако знаете одговор, одлично! Ако не сте апсолутно, позитивно сигурни, можете да застанете наместо да ги ризикувате поените на вашиот тим. Подгответе се да го покажете вашето знаење Во Играта Тривијални За Тимови! Вклучува 288 картички за прашања, послужавник за игри, 2 пиони и правила. За 4 или повеќе играчи во тимови. Возраст 10 и повеќе.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата