• Свеж
Ден-тајмер, DTM11246, Рефил на календарот за розови ленти, секоја, бела

Ден-тајмер, DTM11246, Рефил на календарот за розови ленти, секоја, бела

DEN 239.68
Стока
Достапно е за нарачката

Покажете ја вашата поддршка за истражување на рак на дојка со полнење на календарот за розови ленти. Ден-Тајмер ќе донира дел од приходите на Фондацијата за истражување на рак на дојка за да се постигне превенција и лекување на карцином на дојка. Дизајн на розова лента на 3-1/2 "x 6 " Белите страници координираат со други производи од розова лента. Секоја две страници на ден нуди получасовно време на закажување од 7 до 17 часот и минато, сегашни и идни месеци. Полнењето на календарот има месечни јазичиња и се движи 12 месеци од јануари до декември. Полнењето е две дупки за да одговараат на држач за календар од 17 стил. Refill нуди многу простор за пишување за секој ден со простор за снимање на повеќе настани. Базата се продава одделно. Полнење на календарот за розови ленти со розова лента, бел формат со две страници на ден со часови на час за закажување од 7 до 17 часот. Се движи 12 месеци од јануари до декември. Ден-Тајмер ќе донира 0,25 УСД од оваа набавка на Фондацијата за истражување на рак на дојка со минимална донација од 50.000 УСД. Минато, тековните и идните месеци референца. Големина на страницата : 3-1/2 "x 6"; 50% пост-потрошувачки материјал.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата