• Свеж
Црн Планински Предавател-Црна Коза од Шумата-Винил

Црн Планински Предавател-Црна Коза од Шумата-Винил

DEN 576.00
Стока
Достапно е за нарачката

Објавена на ЦД Од Аурора Бореалис уште во 2010 година, на етикетата се претставени Црни Планински Предаватели Црна Коза од Шумата на проѕирен чад винил. Ода На Лавкрафтиската традиција На Шуб Нигурат, Црна Коза Од Шумата беше замислена како "саундтракот од некој изгубен нискобуџетен хорор филм", повторно откриен на стара и избледена КАСЕТА ВХС пронајдена како обликува во напуштена куќа во длабочините на вудсвотот;. Проектот За еден човек На Ј. Р. Мур, Црн Планински Предавател објави неколку албуми, сите до големо критичко признание, а квалитетот на неговата работа зборува многу. Оригиналната црна Коза од цд-верзијата Вудс беше првото официјално издание и преиздавање на долгото распродадено И многу барано ограничено ЦД. При опишувањето на снимката, Мур рече : "музиката секако беше под големо влијание на таа одредена раса на хорор филмови од 70-тите. Работи како Саундтракот на оригиналниот Масакр Со Моторна Пила Во Тексас (1974), атмосферите На Џулијано Соргинис Во Живи Мртви Во Манчестерската Мртовечница (1974); звучните пејзажи На Карл Цитрерс Во Пореметен (1974), Децата не Треба Да Си Играат Со Мртви Работи (1972) И Мртви На Ноќта (1974), и секако луѓе како Фабио Фризи на италијански јазик хорор и радиофонични Работилници На би-би-си Електронски Звуци Во Нешто Како Камената Лента И Безброј Морничави Стари Тв Продукции..цитат; одлично, макабрно и психоделично издание кое опфаќа електроника, саундтрак и експериментални жанрови во своето 40-минутно време за играње, Црната Коза од Шумата му оддава совршена почит на темниот денизен на ноќните глејдс и е вистински пајан на ужасот во заднината. Совладан за винил Од Јамеѕејмс Плоткин; Исечете Во Резба, лондон. 140 грама, транспарентен чад винил; обратна табла тешка категорија ракав; Вклучува код за преземање и печатена влошка; Издание од 300. Црна Коза од Шумата (Винил).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата