• Свеж
Климарното светло од Cuddl Duds Modern Fit Christ Screb Scrub Top, Count, Pack

Климарното светло од Cuddl Duds Modern Fit Christ Screb Scrub Top, Count, Pack

DEN 240.00
Стока
Достапно е за нарачката

Климарното светло од колекцијата Cuddl Duds Scrubs, каде што удобноста ја исполнува функцијата. Сега се нуди во ситни големини. Овој врвен врат на вратот со краток ракав изработен од издржлива истегнување на Twill за да се обезбеди целосен опсег на движење. Антибактериската завршница обезбедува својства за намалување на мирисот, проширувајќи го абењето помеѓу миењето. Врвот се издвојува со контурирани детали за засолниште што додаваат форма и стил, заедно со погодни функционални детали, како што се слотови за пенкало и повеќе џебови за да останат организирани. 95% полиестер 5% спандекс 4-насочен истегнување на теренот со сребрена јонска анти-бактериска технологија која нема да се измие . 26 "во должина од HPS на средна големина. Модерен вклопување на кратки ракави на врвот со сплит врат. Граден џеб со држач за пенкало и 4 џебови на лепенка. Еден џеб има невидлив патент. Машински миење ладен, нежен циклус со слични бои. Користете само белило на не-хлор кога е потребно. Tumble Dry This, отстранете го веднаш. Кул железо ако е потребно . Побарајте координација на џогер и оставата, чајната кујна (Продадено одделно).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата