• Свеж
-Инелски склопови на центар за тркала се вклопуваат Изберете: 2008- Nissan Rogue, 2014- Nissan Rogue Select

-Инелски склопови на центар за тркала се вклопуваат Изберете: 2008- Nissan Rogue, 2014- Nissan Rogue Select

DEN 3.00
Стока
Достапно е за нарачката

Hubs Raybestos® R-Line нудат три генерации единици за склопување на центри за тркала. Секој е дизајниран за ОЕ спецификации и е целосно тестиран. Нашиот супериорен процес на производство овозможува поголема јачина, поголема прецизност и исклучителна издржливост. Нашите центри се направени со врвни материјали и се изградени со ригорозно контролирани процеси на производство. Потпрете се на Raybestos® за да ви ги донесете вредните, сигурни производи што ги очекувате од најдобрите во сопирачките®. • Генерацијата 1 се состои од лежишта за контакт со двојни редови со сплит внатрешен прстен. Внатрешниот прстен на Сплит дозволува секое лежиште на топката да се ротира независно. Генерацијата 1 не вклучува центар, кој мора да се купи одделно. • Генерацијата 2 додава прирабница што се монтира директно на монтирањето на сопирачките и тркалото. Ова ја елиминира потребата за набавка на посебен центар, за разлика од генерацијата 1. • Генерација 3, нашиот најнапредн чекор во развојот на центарот, нуди комплетно склопување на центар за тркала. Генерацијата 3 се разликува од генерацијата 2 со додавање на втора прирабница што го поправа склопот на центарот на суспензијата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата