• Свеж
Radar Dima R Plus 275 45R W гуми се вклопуваат: - Ford Explorer ST, - Ford Explorer ST -Line

Radar Dima R Plus 275 45R W гуми се вклопуваат: - Ford Explorer ST, - Ford Explorer ST -Line

DEN 4136.16
Стока
Достапно е за нарачката

Radar Dimax R8 Plus 275/45 ZR21 110 W BSW е ултра гума со високи перформанси специјално дизајнирана за возила со средни до високи перформанси. Тој нуди идеална мешавина на одлична влажна и суво влечење, прецизно ракување и удобност, по економична цена. Линијата е достапна во широк спектар на клучни вклопувања и сите големини носат гаранција за километража на километража од 35.000 чај. Радарските гуми се гордеат што ја поддржуваат Фондацијата за истражување на рак на дојка, со дел од продажбата на гуми секоја година одат кон каузата. Од 2011 година, Radar Tires донираше над 1 милион долари на Фондацијата за истражување на рак на дојка. Марката Radar Tires е првиот бренд за гуми што е сертифициран неутрален јаглерод. Radar Dimax R8 Plus 275/45 ZR21 110 W BSW Тип на гума : Спорт, лето. UTQG : 320 a a. Индекс на оптоварување : 110y. Опсег на оптоварување : XL. Се одликува со гаранција со ограничена облека со ограничена облека од 35.000 милји. Асиметричен дизајн на шарата за прецизно ракување со голема брзина. Тивко и удобно возење. Надолжни жлебови за безбедност на влажни и суви услови. Радари гуми гаранција за километража Основна инсталација на гуми од 15 долари за гума. Кликнете овде за повеќе информации.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата