• Свеж
Примарно Злато Карат Бело Злато Принцеза Сече Танзанит Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Принцеза Сече Танзанит Прстен

DEN 8191.84
Стока
Достапно е за нарачката

Направете едноставна и софистицирана изјава со овој прстен од бело злато од 14 карати. Овој прстен се одликува со 4мм принцеза-исечете 0,35 цттв танзанит скапоцен камен и јасен заострен дизајн за шармантен изглед. Овој прстен доаѓа во големина на прст 6.Метална Тежина : 2.17 Gramsjewelry Тип : Fine Ring Стил : Скапоцен Камен Ring Gender : женски метал : Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2mmring Големина : 6gemstone Детали : Тип : Tanzanitebirthstone Месец : Декември Боја : Blue Cut : Принцеза Облик : Квадратни : 4mm Weight : 0.35 cttwquanty : 1 поставување накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна зелена кутија за подароци Со бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата