• Свеж
Примарно Злато Карат Бело Злато Принцеза Сече Сини Топаз Обетки

Примарно Злато Карат Бело Злато Принцеза Сече Сини Топаз Обетки

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Совршени за оние кои слават декемвриски роденден, овие сини столпчиња додаваат богатство и на дневните и на вечерните ансамбли. Одликувајќи се со фантастични скапоцени камења од сина топаз со принцеза од 7 мм во бело злато од 14 карати, овие обетки сигурно ќе додадат прекрасен шмек на вашиот изглед. Објавувањето и туркањето назад обезбедува целосна и безгрижна заштита, скапоцените камења тежат 4 cttw.Метална Тежина : 0,88 Грама Тип на накит : Тип На Фино Обетка : Обетки Со Скапоцени Камења Пол : женско затворање : Пост И Туркање Метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Белодимензии : 7ммгемстоун Детали : Тип : Син Топазбиртхстоун Месец : Декември Сече : Принцеза Облик : Квадратизирање : 7ммвежина : 4 cttwquanty : 2 поставување накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, совршена За чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Пост И Туркање Назад, Швајцарски Син Топаз.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата