• Свеж
Неонски Трансформатор, Неонски Електронски Трансформатор, Без Треперење Висока Фреквенција Целосна Контрола На Скенирање Во Боја Континуирана Работа Големи Билб

Неонски Трансформатор, Неонски Електронски Трансформатор, Без Треперење Висока Фреквенција Целосна Контрола На Скенирање Во

DEN 303.84
Стока
Достапно е за нарачката

Неонски Трансформатор, Неонски Електронски Трансформатор, Без Треперење Висока Фреквенција Целосна Контрола На Скенирање Во Боја Континуирана Работа Големи Билборди За Трепкањеспецификација : Карактеристики : висока фреквенција и високонапонски ВЛЕЗ НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА нема удар со висока струја при стартување, а влезот на колото не вклучува филтрирање На Електролиза мали пречки во моќноста, ефикасно го намалува влијанието врз скенерот, во голема мера го подобрува животниот век на трансформаторот и градиентот на скенерот, без треперење особено погоден за Трепкање, Целосна Контрола На Скенирање Во Боја На Големи Билборди, Но Исто Така Погоден За Континуирана Работа На Светлата Тој Е Целосно Запечатен, Водоотпорен И отпорен на Влага ,погоден за сите видови на отворено и може да се стави на отворено спецификација : влезен напон : 220vac излезен напон : 3kvac излезна струја : 30ma должина на оптоварување : 0,5-2,5 m фактор на моќност : поголем или еднаков на 0,9 заштита на абнормална Состојба : Влез Над-Напон, Прегревање Применлив Опсег На Оптоварување : Сите Видови На Неонска Светилка Применлива Средина : -25 ~40 степени целзиусови РЕЛАТИВНА влажност 0~ големина : 130х31х18, 5мм/5, 1х1, 2х0, 7ин тежина : прибл.142g/5oz пакет листа : 1 x Неонски Електронски Трансформатор Висока Фреквенција и висок напон НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА влез. Нема шок со висока струја при стартување, а влезот на колото не вклучува филтрирање на електролиза. Мали пречки во моќноста, ефикасно го намалува влијанието врз скенерот, во голема мера го подобрува животниот век на трансформаторот и скенерот. градиент, без треперење. Особено погоден за трепкање, целосна контрола на скенирање во боја на големи билборди, но исто така погоден за континуирана работа на светлата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата