• Свеж
Craig рамки Bullnose 125, рамка за слика, мистична сатенска црна боја

Craig рамки Bullnose 125, рамка за слика, мистична сатенска црна боја

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Чиста и современа, оваа црна рамка за слики е идеална за прикажување на домашни или канцелариски галерии. Ова обликување има MDF јадро со мазна, сатенска црна ламинат. На 1,25 "широк и 1 " висок, рамката за слика на Bullnose 125 има висок, заоблен профил. Оваа современа црна рамка за слики со почит ќе ја прикаже вашата колекција на галерии без да ја скршите банката. Современ стил; мистична сатенска црна; мазна завршница на ламинат. Рамката вклучува : чиста акрилна свртена, цврста поддршка на картонот и хардверски комплет за висење жица (потребно е одредено склопување). Frame holds a 14x22 inch photo/print/poster (viewable area reduced by .25" on each side due to frame lip). Frame moulding is 1.25 inches wide; MDF wood composite construction. Frame is designed for WALL HANGING only (hanging hardware allows за портрет или ориентација на пејзаж).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата