• Свеж
Карибин adeејд 11. внатре 11. Во стаклена мрежа мозаична плочка

Карибин adeејд 11. внатре 11. Во стаклена мрежа мозаична плочка

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Плочките од мозаик од Карибин adeејд стакло имаат привлечни тонови на зелена боја кои искра и сјај за поканувачки, спокоен амбиент кој потсетува на морето. Совршено за употреба како плочка за базени и бања плочка, овој минијатурен стаклен мозаик исто така дава изјава за потпишување на задните плочи и тушеви низ домовите и комерцијалните својства за употреба на светлина. Високо ценети за издржливост и разноврсност во дизајнот, Карибискиот жад додава динамичен визуелен елемент на кој било простор, во затворен простор или надвор. За координирана шема за дизајнирање, оваа прекрасна плочка за базени работи убаво со широк спектар на поплочувачи, справи со базени, плочки и други материјали во инвентарот на МСИ. Овој производ има 1x1 стаклени плочки вештачки распоредени на листови поставени од 12х12 мрежи за поедноставена инсталација што дава професионален изглед. 19,4 квадратни метри, 20 парчиња по случај. Тежината на случајот е 34 фунти . Одделение 1, стакло мешавина плочка за употреба на wallидови и countertop. 11,81 внатре Ширина x 11,81 во должина x 4mm дебела мозаик поставена со мрежи. 1 in. W x 1 in. Парчиња со должина . Сјајна мазна завршница со висок сјај и мала варијација во тонот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата