• Свеж
Каи го преиспита ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани метални со среден јаглен, се вклопуваат во Хонда Риџлин

Каи го преиспита ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани метални со среден јаглен, се вклопуваат во Хонда Риџлин

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 18 x 8, 55мм, 6 Spoke, 5 Stud/Lug, 120mm BP сите насликани метални со среден јаглен. Тоа одговара на вашата 2020-2020 година Хонда Риџлин. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 18 x 8 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани метални со среден јаглен, се вклопуваат во 2020-2020 година Хонда Риџлин 18 x 8, 55мм офсет, 6 зборувани, 5 студија/лаг, 120мм БП сите насликани средни јаглен метални, изработени од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата