• Свеж
DesignArt 'Битуменски впечатоци IX' модерен панел за завеси во средниот век

DesignArt 'Битуменски впечатоци IX' модерен панел за завеси во средниот век

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа гроздобер жолто и сино дијамантски плоштади завеса . Оваа елегантна модерна завеса од средниот век се печати со употреба . ткаенината Faux-linen е изработена од 270 GSM полиестер што го дозволува овој жолт и златен кора на целосно и безбедно машинско миење . завесите се декоративни и не затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : модерно од средниот век. - Предмет : Апстракт. - Боја : жолта и злато. - Модел : геометриски. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата