• Свеж
Сенелие Масло Пастел Сет, 120-Боја Пикасо Дрво Бо Во Собата

Сенелие Масло Пастел Сет, 120-Боја Пикасо Дрво Бо Во Собата

DEN 0.33
Стока
Достапно е за нарачката

Создадени во 1940-тите во соработка со Пикасо, овие кремасти пастели слични на кармин се богати со пигмент, добро се покриваат и имаат извонредна непроѕирност и леснотија. Тие можат да бидат разредени со терпентин и да работат со четка, се без киселина и можат да се нанесат на која било површина. Употреблив на дрво, хартија, платно и метал. Исклучително лесен. Нетоксични.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата