• Свеж
Скејтборд Darkstar DS - Shatter

Скејтборд Darkstar DS - Shatter

DEN 799.84
Стока
Достапно е за нарачката

Скејтборд Darkstar DS40 (31,6 "x 7,75 ") доаѓа целосно собрани и подготвени за возење. Dark Star е основана во 1997 година од страна на про скејтер Чет Томас. Со повеќе од една деценија скејтбординг наследство, Darkstar е познат по иконични графики, иновативни технологии на производи и во палубите и во тркалата и разновиден тим на постојани убијци на натпревари. Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Darkstar Completes Come целосно склопен со хардвер за зафаќање и скејт, проверете дали ги прилагодувате камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и извадете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештина на возачот. DARSKAR DS 40 Комплетен скејтборд : 31 '' X 7,5 '' 7 Ply NE Mixed Maple, Pro Concave W/ Double Kicktail, Griptape од 80 -тина лого. 5 'ДС полиран алуминиум, 90А грмушки и стандарден крал. 54мм x 34мм, 97а инјектирал полиуретан. Јаглероден челик ABEC 5. Наменет за возраст од 8+. Макс. Ограничување на тежината од 220 фунти.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата