• Свеж
Роден пакети за засладувачи на Слатка Зинг Нулта Калории Стевија - КТ

Роден пакети за засладувачи на Слатка Зинг Нулта Калории Стевија - КТ

DEN 1.67
Стока
Достапно е за нарачката

Вкус на слатка возбуда. 1 пакет Zing Zero Calorie Stevia Bareener = сладост во 2 лажички шеќер. Уживајте во вкусното искуство за засладување на засладувачот на Zingâ ¢ стевија. Направено со само вистински состојки, има сладост што се наоѓа во растението Стевија на Мајка Природа. Нулта калории и нула вештачки состојки значат дека Зинг е роден сладок, со вкусен сладок вкус. Посипете го во вашето кафе, преку овошје и друга омилена храна и пијалоци. Zingâ ¢ .. вкус на слатка возбуда. Засладувач, нула калорија, Стевија. Ново. Вистински состојки. Совршена сладост. Уживајте во вкусното искуство за засладување на засладувачот на Zing Stevia. Направено со само вистински состојки, има сладост што се наоѓа во растението Стевија на Мајка Природа, што значи дека Зинг е роден сладок. Нулта калории и нула вештачки состојки го прават Зинг совршен за додавање на вкусна сладост на омилената храна и пијалоци во текот на денот. Посипете го во кафе, чај или преку овошје; Или пробајте го во домашни пијалаци. Зинг - вкус на слатка возбуда. 1 пакет Zing Zero Calorie Stevia Bareener = сладост во 2 чаши од шеќер. Уживајте во печењето со мешавина од печење на Зинг, 5 калории по сервирање мешавина од стевија и чиста шеќер од трска што има совршена сладост наменета од Мајка Природа. Печење и кафеави како шеќер. Погоден за луѓе со дијабетес. Прашања или коментари? Јавете се : 844-833-6044.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата