• Свеж
Монета Нелеплива алуминиумска Холандска Печка Со Артех, Камен Ултра Слој

Монета Нелеплива алуминиумска Холандска Печка Со Артех, Камен Ултра Слој

DEN 639.84
Стока
Достапно е за нарачката

Изработена Во Италија, Нелепливата алуминиумска Холандска Печка Монета 8650724Л Со Артех Камен Ултра Облогата е идеална за бавно готвење на вашата омилена храна, како пржени кратки ребра и нежно печење во тенџере. Комерцијалниот Артех Камен ултра 3-слој технологија на холандската печка се состои од основен слој изработен од нелеплив слој со минерални честички, среден слој засилен со екстра големи честички дизајнирани да се спротивстават на гребнатини и гребнатини, а горниот слој на облогата е нелеплива завршница со микрокристална подлога за да се зголеми отпорноста на гребење и да се додаде сјај. Стаклениот капак им овозможува на корисниците да го следат напредокот во готвењето и да содржат отвор за пареа за да спречат вриење. Ова 10 во. Холандската печка е безбедна за миење садови, се препорачува миење раце и доаѓа со 5-годишна ограничена гаранција за домаќинството. Артех Стоун ултра заштита-базирана внатрешна обвивка-засилена нелеплива основа, техноповршина и микрокристален врвен филм. Рачката За бакелит со мек допир има патентиран Близнак Блок, систем за двојно фиксирање за дополнителна безбедност. 4 мм фалсификувани алуминиум. Отпорен на абразија. Рерна користете до 300°F. PFOA-бесплатно. Никел-слободен. Бпа-слободен. Лесен за чистење надворешност. Машина за миење садови-безбедно, се препорачува миење раце. Произведено Во Италија. 5-годишна ограничена гаранција за домаќинството. 10 во.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата