• Свеж
Кардоне 20-260п Пумпа За Серво Волан

Кардоне 20-260п Пумпа За Серво Волан

DEN 3.00
Стока
Достапно е за нарачката

Серво Волан Пумпи : 93-02 Форд Круна Викторија, 93-02 Линколн Таун Автомобил, 93-02 Меркур Гранд Маркиз, 02-03 Линколн Блеквуд, 02 Линколн Навигатор сите критични компоненти (пакети со камери, вентили за калем, итн.) се тројно тестирани за да се обезбеди сигурност на производот. Сите единици се изградени со 100% нови о-прстени и премиум-одделение хнбр заптивки за да се спречи протекување. ХНБР не се распаѓа на високи температури како конвенционалниот материјал за заптивање. Шахтите се појавуваат на прецизни спецификации за да се елиминира предвременото абење на заптивката и да се продолжи животниот век на пумпата. Единиците се испорачуваат со 100% тестирани и калибрирани вентили за ослободување од притисок. Конечното склопување на пумпата е компјутерски тестирано за мерење на притисок, бајпас, проток на течност, работа на вентилот, напор на управување и бучава за да се обезбедат сигурни перформанси. Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Одговара Изберете : 1993-2002 МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ 1993-2002 ФОРД КРАУН ВИКТОРИЈА 1993-2002 ЛИНКОЛН ТАУН АВТОМОБИЛ 2002 ЛИНКОЛН НАВИГАТОР 2002 ЛИНКОЛН БЛЕКВУД и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Особините

Најдобрите понуди во категоријата