• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Селси за спасување на чамци 1“ Арт од Канвас од Нина Папиорек

Трговска марка ликовна уметност „Селси за спасување на чамци 1“ Арт од Канвас од Нина Папиорек

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Нина Папиорексјубјект : Сè уште начин на живот : Тип на крајбрежје Производ : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има зграда на крајот на пристаништето. Истакнати бои : Црна, сива, бела Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. - зграда на крајот на пристаништето.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата