• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'пролетна сентиментална шема iiib јајце -платно уметност од enенаја acksексон

Трговска марка ликовна уметност 'пролетна сентиментална шема iiib јајце -платно уметност од enенаја acksексон

DEN 1530.08
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : enенаја Jackекссопјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бели и тен зајачиња со велигденски јајца и цвеќиња. Истакнати бои : Бело, розово, сиво, портфолио на „Тан диво јаболко“/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели и тен зајачиња со велигденски јајца и цвеќиња.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата